The value of the euro was recently $1.38 U.S. dollars and the price of 1 liter of gas in France is 1.35 euros. What is the price of 1 gallon of gas in U.S. dollars in France?
*

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem. Most questions answered within 4 hours.


Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.


¢ € £ ¥ ‰ µ · • § ¶ ß ‹ › « » > ≤ ≥ – — ¯ ‾ ¤ ¦ ¨ ¡ ¿ ˆ ˜ ° − ± ÷ ⁄ × ƒ ∫ ∑ ∞ √ ∼ ≅ ≈ ≠ ≡ ∈ ∉ ∋ ∏ ∧ ∨ ¬ ∩ ∪ ∂ ∀ ∃ ∅ ∇ ∗ ∝ ∠ ´ ¸ ª º † ‡ À Á Â Ã Ä Å Æ Ç È É Ê Ë Ì Í Î Ï Ð Ñ Ò Ó Ô Õ Ö Ø Œ Š Ù Ú Û Ü Ý Ÿ Þ à á â ã ä å æ ç è é ê ë ì í î ï ð ñ ò ó ô õ ö ø œ š ù ú û ü ý þ ÿ Α Β Γ Δ Ε Ζ Η Θ Ι Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω α β γ δ ε ζ η θ ι κ λ μ ν ξ ο π ρ ς σ τ υ φ χ ψ ω ℵ ϖ ℜ ϒ ℘ ℑ ← ↑ → ↓ ↔ ↵ ⇐ ⇑ ⇒ ⇓ ⇔ ∴ ⊂ ⊃ ⊄ ⊆ ⊇ ⊕ ⊗ ⊥ ⋅ ⌈ ⌉ ⌊ ⌋ 〈 〉 ◊
Math Algebra 1 Chemistry Astronomy Algebra Conversion Word Problems Money Math Area Of Rectangle Math Aid ... Volume Volume Of A Rectangle Prism Unit Conversion Volume Of Cube Units Of Measure Pressure Cubic Feet Convert Length Dosages

RELATED QUESTIONS

the euro equals $1.38 U.S. dollars; the price of 1L of gas in France is 1.35 euro; What is price of 1 gal gas in U.S. dollars in France

Answers · 1

John mows 280 square feet of lawn per minute. How many square yards of lawn does he mow per hour?

Answers · 1

Conversion problem

Answers · 1

Mr. Swanson bought a package of disposable razors for $6.30. He found that each razor lasted 1 week. What was the cost per day?

Answers · 1

convert 3.5 metros = centimeters

Answers · 1

RECOMMENDED TUTORS


*

Alan B.

You are watching: Euro per liter to dollar per gallon

5.0 (571)

Harry S.

5.0 (185)
*

Julie F.

5.0 (452)
See more tutors

find an online tutor


Download our free app

A link to the app was sent to your phone.

See more: Which Agency Monitors All Confirmed Cases Of Food-Borne Illness?


Please provide a valid phone number.
Google Pput App Store
Get to know us
Learn with us
Work with us
Download our free app
Google Play App Store
Let’s keep in touch
Tabs over spaces!

Need more convincing?


Best in business since 2005
*
*

Tutors by Subject
Tutors by Locati~ above
Sitemap Terms of Use Privacy Policy
© 2005 - 2021 ptcouncil.net, Inc. - All Rights Reserved